مبلمان

طراحی های 3 بعدی در فعالیت

نرم افزار طراحی سه بعدی این امکان را به شما میدهد که مدل پایه ای از کارکترها یا آبجکت خود را طراحی کنید. نرم افزار کامل شامل ابزار هایی هستند که می توانید طراح خود را با جزئیات واقع بینانه تطبیق دهید. نرم افزار سه بعدی بسیاری در بازار وجود دارد که در اینجا به برخی از بهترین ها اشاره میکنیم:

AutoCAD: طراحان سه بعدی مدت زیادی از نرم افزار حتی تا قبل از محبوبیت آن استفاده می کردند. نرم افزار طراحی سه بعدی تجاری در حدود سال 1982 ساخته شد و توسط بسیاری از طراحان به عنوان استاندارد طلایی شناخته شده است. در حال حاضر نرم افزار سه بعدی قابل اجرا در سیستم ویندوز و مک است.

ZBrush از Pixologic: نرم افزار تکنیک مجسمه سازی خاک رس را به نرم افزار حرفه ای خود اضافه میکند. انجام این پروسه برای کاربران حرفه ای ساعت ها به طول می انجامد. بنابراین برای مبتدیان در مدل سازی سه بعدی توصیه نمی شود. توسعه دهندگان این نرم افزار سیستم طراحی Sculptris را نیز تولید کرده اند که یک نرم افزار مدل سازی سه بعدی مشابه اما ساده است که طراحان مبتدی می توانند از آن استفاده کنند.

3DS Max از Autodesk: این نرم افزار با توسعه دهندگان بازی ویدیویی و هنرمندان جلوه بصری محبوب است. اگرچه این نرم افزار می تواند انمیشن و مهندسی را مدیریت کند اما این ویژگی ها نیاز به آموزش گسترده ای برای تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای دارند. این نرم افزار قابل اجرا با سیستم عامل ویندوز است.

SketchUp: یک نرم افزار سه بعدی برای طراحانی است که در زمینه مدل سازی سه بعدی تجربه کافی دارند. SketchUp مختص مهندسی معماری است و اغلب برای تجسم معماری، طراحی داخلی، برنامه ریزی شهری، مهندسی ساخت و ساز استفاده می شود. این نرم افزار در حال حاضر قابل استفاده برای سیستم عامل ویندوز و مک است.

Blender: نرم افزاری مناسب برای مدلسازی 3بعدی است که برای خلق فیلم متحرک، جلوه بصری، هنر و برنامه تعاملی و بازی ویدیویی مناسب است. این نرم افزار در سیستم عامل ویندوز، مک و لینوکس قابل اجرا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *